Şifreniz Yoksa Boş Bırakabilirsiniz
mirc indir

Her Şey Yolunda Mı..?

Anasayfa > Genel > Her Şey Yolunda Mı..?

 

Uzun yolları hep sevdim. “Hayat nedir?” dense “upuzun yoldur” derim. Günün sonunda hayatı da sevdiğim gerçeği sır değil elbet. Yola çıkarken su dökenin oluyor da, su gibi geçmiyor zaman. Başlarda pek anlamıyorsun, etrafı seyrediyorsun umarsızca. “Gökyüzü neden mavi? Ağaçların da canı var mı?” diye sorarken yeni bir şey öğrenmenin verdiği hazla filizleniyor hayatın.
Muavinden kahveyi tek başına isteme özgüvenine eriştiğinde, biraz daha belirginleşiyor yolun gidişatı. Diğer yolcularla tanışıp yeni hayatlara ortak oluyorsun. O ortaklığın, ömrünün sonuna kadar senin “doğru-yanlış” algına etki edeceğini bilmeden…”Kendimi bildim bileli” diye izahat vereceğin zamana denk “kendini bilme” sürecin yolculuğun en keyifli zamanları oluyor…Güneşin neden sarı olduğunu bildiğin, daha doğrusu bildiğini sandığın o dönemler…
Yolundan çıkarmak isteyenlerin, kendi yoluna ortak etmek isteyenlerin de tuzağına düşüyorsun yer yer. O sarp yollardan kendi yoluna dönmek sana epey vakit kaybettiriyor ama öğreniyorsun onu da.
Güneş mutlaka doğuyor her sabah ama eskisi gibi mutlu edemiyor seni. Bir bakıyorsun denizin mavisi, yeni kesilmiş çimen kokusu tekdüze olmuş ömrünün her noktasında…Bazen durmak istiyorsun ama mümkün olmuyor. Yol gidiyor çünkü. Yol uzun… Sonunda ya varış rotanı belirliyorsun ya da yolda başına gelecekleri akışına bırakıyorsun…
Sonra anlıyorsun ki asıl mesele hangi yoldan gittiğinden ziyade, yan koltuğunda kimin oturduğunu seçmekten ibaret. Sana yaşamayı sevdirecek basit bir soru cümlesini duymak istiyorsun.
“Her Şey Yolunda Mı?”
Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Belki de yan koltuğunuzdaki kişi burada sizi bekliyordur…;)

Ekleyen : - Tarih: 03 Temmuz 2017 - 21:41 - Okunma Sayısı :
Google
irc hosting

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Eski Bayramlar ∞nehir.org Sohbet Siteniz

Kadın..nehir.org Sohbet Siteniz

Aşk..nehir.org Sohbet Siteniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler
Siberturk script

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.